Wpływ witamin na wypadanie włosów

Równowaga w organizmie jest bardzo ważna, bo tylko dzięki niej organizm może funkcjonować naprawdę dobrze, bez zarzutu, z dbałością o dobrobyt wszystkich organów, także tych elementów, które wpływają tylko na wygląd i nie decydują o przeżyciu naszego ciała. Włosy jako takie już dawno przestały odgrywać ochronną rolę. Niektórzy naukowcy nawet przewidują, że za dziesiątki lat stan naszego owłosienia znacznie się zmniejszy. Wiadomo dzisiaj, że osoby z bujnymi czuprynami są postrzegane jako bardziej atrakcyjne, zdrowe, młodsze. Jest zatem o co zabiegać, dlatego warto dbać o to, by wypadanie włosów nie było problemem.

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B są cenne dla zachowania zdrowych, mocnych włosów. Ich obecność i optymalna ilość jest konieczna, by zapobiec wypadaniu włosów. Szczególnie istotna pod tym kątem jest niacyna, witamina B3, która rozszerza naczynia krwionośne i poprawia ukrwienie tkanek. Włosy są odżywione i dotlenione. Witaminy z grupy B znajdują się w wątróbce, ryżu brązowym, grochu, wieprzowinie, nasionach słonecznika, rybach.

Witamina C i E

Witamina C ma również dobry wpływ na włosy, jest niezbędna dla zachowania optymalnej ilości kolagenu, jako znany antyoksydant wpływa na zachowanie młodego, zdrowego wyglądu. Witamina C znajduje się w winogronach, papryce, owocach cytrusowych, koprze.

Druga witamina młodości to witamina E, która korzystnie wpływa na błony komórkowe i chroni erytrocyty, czyli komórki czerwone przed rozpadem. Jest silnym i dobrze poznanym przeciwutleniaczem, dlatego jej obecność jest niezbędna, by włosy były silne i gęste.

Witamina A

Jest bardzo dobrym składnikiem wzmacniającym włosy, wpływa korzystnie na prawidłowy metabolizm komórek rogowych naskórka. Brak witaminy A bardzo szybko skutkuje suchymi, łamliwymi i skłonnymi do wypadania włosami.

Witamina A ma wpływ na skład tłuszczy wytwarzanych przez gruczoły łojowe, które działają ochronnie na powierzchni skóry – chroniąc ją od wiatru, słońca i niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych.

Witamina F

Ważną witaminą wpływającą na wygląd włosów jest witamina F, która chroni organizm przed wpływem niekorzystnych czynników i stymuluje do dalszych zmian. Witamina F jest potrzebna każdej komórce do prawidłowego funkcjonowania. Niedobór witaminy F prowadzi do łojotoku, sprawia, że skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma żadnych danych dotyczących szkodliwości i toksyczności witaminy F.

Warto wiedzieć, że wypadanie włosów może być spowodowane również niedoborem cynku, żelaza oraz dobrych tłuszczy w diecie.

lysienie_700x180-3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>